LAJMI BOBMË! Dy gigantët e botës tërhiqen nga gara… Messi do ta vesh vetëm këtë fanellë!

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Vetëm dy muaj para se të skadojë kontrata e Leo Messi me Barcelona, ​​e ardhmja e legjendës argjentinase është më e qartë. Në Francë, L’Equipe raporton se menaxhmenti i PSG ka vendosur ti jep sigurimit të kontrates së re të Kylian Mbappé kështu duke bërë Messin një punë të dytë për skuadrën franceze, përkundër thashethemeve të fundit që lidhnin yllin e Barça me një lëvizje në Paris.

Javën e kaluar, kanali brazilian TNT Sport Brasil njoftoi se PSG i kishte ofruar Messit një marrëveshje dy-vjeçare me opsionin për një sezoni të tretë. Ata shtuan se asnjë klub tjetër nuk ka mjete për të nënshkruar me lojtarin e Barcelonës dhe se PSG janë favoritët për ta marrë atë.

Manchester City gjithashtu largohet nga gara për nënshkrimin e Messit

Sipas L’Équipe, edhe pse PSG është në kontakt me agjentët e Leo Messit, parisienët kanë koncentruar tërë energjinë dhe të gjitha përpjekjet e tyre për të rinovuar kontratën e Kylian Mbappé, e cila pritet të skadojë vitin e ardhshëm dhe negociatat midis lojtarit të klubit mbeten të paqarta. E përditshmja sportive franceze shton se Messi ka vetëm dy mundësi këtë verë – ose të rinovojë me Barcelonën ose të nënshkruajë për PSG, tani që Manchester City duket të jetë jashtë garës.

Pasi edhe PSG nuk e ka Messin një prioritet, atëherë Messi, duke patur parasysh edhe lidhjen e veçantë me Laporta ai do ta vesh vetëm fanellën e Barcelonës edhe vitin e ardhshm

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -