Lakers-at marrin fitoren e dytë në finalen ndaj Miamit (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Los Angeles Lakers kanë vazhduar shkëlqimin edhe në finalen e madhe të NBA-së. Skuadra nga Kalifornia ka marrë edhe fitoren e dytë në finale, teksa ka mposhtur Miamin me 10 pikë diferencë 124:114. LeBron James dhe Anthony Davis kanë vazhduar shkëlqimin edhe në këtë sfidë, ku të dy së bashku kanë shënuar 65 pikë.

James ishte i pandalshëm me 33 pikë, nëntë kërcime e nëntë asistime, teksa Davis kontribuoi me 32 pikë e 14 kërcime.

Me lojë të mirë u dallua edhe fundori Rajon Rondo që shtoi 16 pikë, ndërsa shtoi edhe 10 asistime. Ndërsa me pikë dyshifrore e përfunduan takimin edhe Caldwell-Pope dhe Kyle Kuzma që kontribuan me nga 11 pikë.

Heat pati dy mungesa të mëdha këtë mbrëmje, pasi nuk luajtën Goran Dragic dhe Bam Adebayo për shkak të lëndimeve.

Jimmy Butler me 25 pikë, tetë kërcime e 13 asistime ishte më efikasi tek ta, ndërsa Olynyk përfundoi takimin me 24 pikë. Lakers tani udhëheqin 2-0 në serinë finale, ndërsa ndeshja e tretë zhvillohet të dielën pas mesnatës. /Telegrafi/

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Shaqiri asist, Jota gol, Liverpooli fiton (VIDEO)

Liverpooli e kafituar me përmbysje në takimin me West Ham United në Premierligë, njofton Albsport.mk.
- Marketing -

Interi siguron një pikë në “frymën e fundit” ndaj Parmës (VIDEO)

Interi nuk di të fitojë pa Lukakun. Zikaltrit nuk mundën të shkonin më shumë se një barazim 2-2, të cilën në fakt...

E FUNDIT: Atletico Madrid zëvendëson 50 milionëshin, gëzon edhe Inter-i

Geoofrey Kondogbia do të jetë shumë shpejt një lojtar i ri i Atletico Madrid. Diego Simeone, që ka humbur...

Milan goditi në transferët e verës, ky është plani për afatin e janarit

Nënshkrimet e verës ka bërë shumë përshtypje deri më tani. Puna e Ivan Gazidis, Paolo Maldini, Ricky Massara dhe...

VIDEO/ 11 gola në 4 ndeshjet e Bundesligës gjermane, Dortmund dhe Bayern Munchen nuk falin

Janë mbyllur 4 ndeshjet e javës së 6-të në Bundesligën gjermane. Në 4 ndeshjet e luajtura nuk ka pasur surpriza pasi skuadrat...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -