Lazio i afrohet Juventusit në një pikë diferencë (VIDEO)

(Foto: Marco Rosi – SS Lazio/Getty Images)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Lazio ka arritur të marr edhe një fitore të madhe, kësaj radhe si mysafire e Torinos me rezultat 2-1. Ndeshja ishte e fortë dhe me raste, ku fillimisht ishin vendasit që kaluan në epërsi.

Një prekje me dorë e Ciro Immobiles në zonë u konsiderua penallti, ndërsa nga pika e bardhë i saktë ishte Andrea Belotti për 1-0.

Lazio u vu në ndjekje të rezultatit, ku rastin më të mirë e kishte Immobile, por që goditja e tij shkoi ngjitur me shtyllën. Pjesa e parë nuk solli gola, ndërsa pjesa e dytë ishte më ritmike me kryeqytetasit që vargonin rastet.

Më të filluar pjesa e dytë Laizo kthehet në lojë, kur Immobile pranon një top afër zonës, futet brenda, gjuan dhe shënon gol të bukur për 1-1. Golin e fitores Lazio e siguroi në minutën e 73-të, kur Marco Parolo shënoi për 2-1. Parolo shënoi pas dy rasteve të Lazios, ku u devijua edhe topi.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Lazio tani ngjitet në kuotën e 68 pikëve, një më pak se Juventusi që ka një ndeshje më pak.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për...
- Marketing -

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -