Lazio mbetet në garë për titull (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Lazio ka shënuar fitore të madhe si nikoqir i Fiorentinës, për të ruajtur kështu diferencën prej katër pikësh me Juventusin.

Biancoçelestër ishin në disavantazh pas pjesës së parë, por përmbysën gjithçka në të dytën, për ta regjistruar edhe fitoren e 20 këtë edicion, krahas pesë barazimeve e tri humbjeve.

Frank Ribery hapi serinë e golave në minutën e 25, pas një veprimi të jashtëzakonshëm vetanak, të cilin edhe e përmbylli me mjaft sukses. Deri në fund të 45 minutave nuk pati më gola, andaj fraksioni i parë u takoi udhëtuesve nga Firenca.

Megjithatë, një tjetër Lazio u pa në fraksionin vendimtar, sidomos në pjesëlojën e dytë të 45 minutave të fundit. Fillimisht Immobile realizoi nga pika e bardhë në minutën e 68′, për të kthyer baraspeshën, ndërsa 13′ minuta më vonë, Luis Alberto shënoi shifrat përfundimtare, Lazio 2, Fiorentina 1.

Me këtë triumf, romakët shkojnë në kuotën e 65 pikëve, katër më shumë se Juventusi, që të premtën mposhti Leccen, bindshëm 4-0.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës...
- Marketing -

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...

Super paraqitje e Dacit në fitoren e rëndësishme të Konyasporit (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Erdon Daci kishte sonte paraqitje të mrekullueshme në duelin e ekipit të tij Konyaspor ndaj Rizesportim, duel shumë me vlerë...

Asanit i mjaftuan pesë minuta për të shpëtuar AIK-un (VIDEO)

Futbollisti shkupjan i AIK-ut, Jasir Asani është treguar vendimtar për skuadrën e tij AiK, duke e ndihmuar skuadrën të mos pëspojë disfatë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -