Legjendat nuk harrohen, Hertha i uron ditëlindjen Nexhipit

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Nderim Nexhipi sot feston 36 vjetorin e lindjes, ndërsa futbollisti shkupjan ka pas vete një karrierë të bujshme, edhe pse në momentin më të ndritshëm të hostorisë, atë e përcollën disa lëndime që nuk e lanë të dëshmojë talentin e tij të madh.

Karrierën e tij futbollistike Nderim Nexhipi e kishte filluar te FC Shkupi (ish-Slloga J.), ndërsa në vitin 2001 ai bëri transferin e parë në Bundesligë, te skuadra e Hertha Berlinit.

Pikërisht ky klub përmes një postimi në faqen e saj zyrtare “facebook”, i ka uruar ditëlindjen Nexhipit, i cili për momentin është drejtor sportiv i klubit të superligës shqiptare, Kukësi.

“Urime Nderim Nedzipi (lojtar i Hertha BSC gjatë viteve 2001-2003) për ditëlindjen e 36-të (22 maj 1984 në Shkup, Maqedoni)”, shkruan klubi gjerman.

Të përkujtojmë se Nderim Nexhipi ishte pjesë edhe e shumë klubeve tjera evropiane, ku do të veçojmë, VfL Wolfsburg në Bundelsigë, në superligën belge luajti te Lierse SK, në Azarbajxhan ishte pjesë e kampionëve të Qarabag, në rumuni luajti me FC Vasluj, në Maqëdoni barti fanellat e Rabotniçkit, Vardarit dhe Shkëndijës, ndërsa në Shqipëri ishte pjesë e Partizanit, Flamurtarit dhe Korabit, ndërsa karrierën e mbylli me FC Dritën e Kosovës.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

NBA me vendim, ja kur kthehet magjia e basketbollit amerikan

Plani për rinisjen e NBA është gati. Data e rrethuar me të kuqe në kalendarin e kampionatit...
- Marketing -

PSG i vendos çmim Neymarit, asnjë klub si afrohen shifrës për brazilianin

Barça ishte shumë e qartë në planet e saj, para krizës së koronavirus. Ajo do të bënte gjithçka për të firmosur me...

Super lajm për tifozët, Premier Leagu mundë ta shikoni pa abonim

“Amazon Prime” ua ka dhënë një lajm të mirë tifozëve të futbollit, se do t’i transmetojë pa pagesë shumë ndeshje të mbetura të këtij...

“Arben Bajrami” edhe më i fortë, me sponsor për sezonin e ri

Skuadra “Arben Bajrami” tani më që ka siguruar të jetë pjesë e ligës më të fortë të futsallit në Maqedoninë e Veriut,...

Punë e kryer, këtë fanellë do ta vesh Bannacer sezonin e ri

Ismael Bennacer me shumë gjasë do të qëndrojë në Milan të paktën edhe për një sezon. Kjo pasi Paris Saint-Germain ka...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -