Lirohet nga paraburgimi basketbollistja bjelloruse

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Basketbollistja legjendare Bjelloruse Yelena Leuchanka është e njohur për ata që ndjekin basketbollin e femrave. Ajo ishte pjesë e një numri garash ndërkombëtare me ekipin e saj kombëtar, ndërsa luajti ehe në NBA një finale me ekipin e Atlantës, transmeton Albsport.mk.

Sidoqoftë, ajo tani ka arritur në faqet e para të të gjitha mediave botërore, jo për shkak të arritjeve të saja sportive, por për faktin se kaloi dy javë në paraburgim, për shkak se mori pjesë në protesta kundër autoriteteve në vendlindjen e saj në Bjellorusi.

Ajo u arrestua në aeroportin e Minskut dhe pasi u largua dha një intervistë në të cilën përshkroi kushtet në të cilat kaloi në paraburgimin.

“Ata bënë gjithçka që të ndihesha e tmerrshme. Ishte një terren për bakteret,  ata nuk më lanë të dilja nga qelia për pesë ditë, ata bllokuan kanalizimet. Por ata nuk më thyen. Unë jam luftëtare e madhe, ata nuk mund të më thyejnë”, tha Leuchanka, transmeton Albsport.mk .

Ajo është një nga sportistet e pakta të suksesshme në Bjellorusi, e cila është një kritike e hapur e politikave të qeverisë aktuale, dhe ende jeton në atë vend.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -