Lufta për La Ligën është e çmendur si asnjëherë! Koeman ndez tifozët “Nëse bëjmë këtë, jemi Kampionë”

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Barcelonës iu dha një goditje në shpresat e tyre për titullin LaLiga Santander të Enjten pasi pësuan një humbje tronditëse 2-1 kundër Granada, megjithatë Ronald Koeman është ende optimist për fitimin e titullit.

Trajneri holandez mendon se fitimi i pesë ndeshjeve të fundit në ligë do të jetë i mjaftueshëm për t’i parë ata duke ngrerë titullin në fund të sezonit.

“Unë jam i bindur që nëse i fitojmë pesë ndeshjet e mbetura ne do të jemi kampionë,” tha Koeman në konferencën e tij para ndeshjes përpara vizitës së tyre në Valencia.

“[Humbja e Granadës] ishte një zhgënjim sepse ishte një mundësi që tashmë është e humbur, por nuk kemi kohë për t’u trishtuar.

“Ne jemi akoma në luftë për të fituar LaLiga. Ka gjëra për të përmirësuar, kemi folur dhe mendoj se ekipi është i përgatitur mirë.”

Koeman mori një karton të kuq për diçka që ai i tha zyrtarit të katërt në humbjen ndaj Granada, që do të thotë se ai nuk do të kthehet në Mestalla kundër Valencia. Hollandezi u pyet se si ai do të shkonte për punën e tij në rrethana të tilla.

“Nuk e di. Së pari duhet të di se çfarë është e mundur. Unë do të flas me Carlos Naval për të parë se çfarë mund të bëj,” tha ai.

“Ne do të flasim dhe do të kërkojmë zgjidhjen më të mirë, nëse është e mundur të kemi kontakt.”

Janë bërë pretendime se Barcelona nuk është në formën më të mirë fizike.

“Nuk jam dakord që nuk jemi në gjendje të mirë,” tha ai.

“Ka shumë më shumë ndeshje në të cilat ekipi ishte më i mirë në pjesën e fundit, sesa në të parën, jemi mirë fizikisht.”

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -