Lufta për Topin e artë, renditje e re dhe lideri i ri… Haaland dhe Ronaldo sa më larg nga kulmi, ja kush është favorit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Dhënia e çmimit “Topi i Artë” u anulua në vitin 2020 dhe lojtarët më të mirë të botës përsëri po bëjnë çështjet e tyre për të kërkuar nderin e lakmuar individual

Pasi u anulua në vitin 2020, Topi i Artë është rikthyer, me të mirët dhe më të mirët të botës së futbollit përsëri synojnë nderin më të madh individual që ka për të ofruar loja.

Megjithëse çmimi nuk do të dorëzohet deri në Dhjetor, shfaqjet gjatë javëve të ardhshme do të bëjnë një rrugë të gjatë për të vendosur se kush do dhe nuk do të jetë në garë për të pasuar fituesin e 2019 Lionel Messi.

Pra, duke përdorur shfaqjet e tyre të deritanishme si dhe parashikimet e asaj që ka të ngjarë të vijë akoma në 2021, kush mban më shumë pushtet në fazat e hershme të garës së këtij viti?

#20 Neymar (Paris Saint-Germain) 4 gola 1 asistime, fitoi “Trophee des Champions” (#19 javën e kaluar)

#19 N’Golo Kante (Chelsea) 2 assistime (#18 javën e kaluar)

#18 Leon Goretzka (Bayern Munich) 5 gola 6 asistime, Fitoi Botërorin për klube “Club World Cup” (Emër i ri në listë)

#17 Luka Modric (Real Madrid) 1 gol 4 asistime (#15 javën e kaluar)

#16 Thomas Muller (Bayern Munich) 4 gola 9 asistime, Fitoi Botërorin për klube “Club World Cup” (#17 javën e kaluar)

#15 Luis Suarez (Atletico Madrid) 11 gola 1 asistim (#14 javën e kaluar)

#14 Joao Cancelo (Manchester City) 1 gol 5 asistime, ekipi i tij 12 herë ka mbajt portën e zbrastë me të në fushë (#12 javën e kaluar)

#13 Harry Kane (Tottenham) 15 gola 4 asisitime (#20 javën e kaluar)

#12 Mohamed Salah (Liverpool) 12 gola (#13 javën e kaluar)

#11 Bruno Fernandes (Manchester United) 9 gola 6 asistime (#11 javën e kaluar)

#10 Ruben Dias (Manchester City) 1 gol, ekipi i tij 15 her ka mbaj portën e zbrazët me të në fushë (#10 edhe javën e kaluar)

#9 Karim Benzema (Real Madrid) 12 gola, 1 asist (#9 edhe javën e kaluar)

#8 Cristiano Ronaldo (Juventus) 16 gola, 3 asistime. Fitoi Supercoppa Italiana. (#8 edhe javën e kaluar)

#7 Erling Haaland (Borussia Dortmund) 16 gola 5 asistime (#5 javën e kaluar)

#6 Kevin De Bruyne (Manchester City) 6 gola 6 asistime (#7 javën e kaluar)

#5 Romelu Lukaku (Inter) 13 gola 4 asistime (#6 javën e kaluar)

#4 Ilkay Gundogan (Manchester City) 14 gola 4 asistime (#4 edhe javën e kaluar)

#3 Lionel Messi (Barcelona) 19 gola 8 asistime (#3 edhe javën e kaluar)

#2 Robert Lewandowski (Bayern Munich) 25 gola, 3 asistime Fitoi Botërorin për klube “Club World Cup” (#1 javën e kaluar)

#1 Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) 16 gola 2 asistime fitoi “Trophee des Champions” (#2 javën e kaluar)

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -