MADHËSHTORE!Plot me yje, ja çfarë tribune do kemi sonte në Wembley

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Nga zyrat më të larta institucionale tek përfaqësuesit e Familjes Mbretërore, por edhe personalitete të televizionit, muzikës dhe argëtimit: edhe një herë tribuna e Ëembley do të mirëpresë shumë fytyra të njohura sonte në mbrëmje, me rastin e finales së EURO 2020.

Për finalen Doëning Street u ka dhënë mysafirëve të UEFA-s një përjashtim të veçantë nga detyrimi 10-ditor i karantinës, i parashikuar për këdo që mbërrin në ishull nga shumica e vendeve evropiane, përfshirë Italinë. Një përjashtim që do të përfitojë afërsisht dy mijë të ftuar nga qeveria evropiane e futbollit, duke përfshirë autoritetet politike, menaxherët e sporteve, sponsorët dhe mediat.

Siç është konfirmuar tashmë – përfaqësues i lartë i Italisë do të jetë presidenti Sergio Mattarella, i cili do të shoqërohet në Londër nga presidenti i FIGC Gabriele Gravina. Kryeministri Mario Draghi nuk do të marrë pjesë në finalen e Azzurrit, mungesa e të cilit justifikohet nga protokolli institucional, i cili nuk siguron – për ngjarje të ngjashme – praninë shoqëruese të Presidentit të Republikës dhe atë të Këshillit të Ministrave. Për më tepër, Draghi, së bashku me Kancelaren Angela Merkel, ishin shprehur kundër konfirmimit të Londrës si vendi për finalen evropiane, për shkak të rritjes së mprehtë të infeksioneve, të regjistruar javët e fundit në Mbretërinë e Bashkuar, për shkak të variantit Delta.

Në nivel shumë të lartë përfaqësimi i anglezëve, duke filluar me Kryeministrin Boris Johnson, me gruan e tij në krah të tij Carrie. Nuk dihet nëse Kryeministri Britanik do të shfaqet në të njëjtën fanellë të bardhë të lidhur me lëkurën si Anglia, e treguar tashmë në gjysmëfinale kundër Danimarkës.

Familja e madhe Mbretërore do të ketë në stadium Princin William, një gjë e domosdoshme në Wembley edhe për rolin e tij si president nderi i Shoqatës Angleze të Futbollit, si dhe përfaqësues i Familjes Mbretërore, trashëgimtari i dytë i fronit. Dukesha Kate nuk do të shoqërojë në Ëembley burrin Ëilliam, për shkak të axhendës.

Në rreshtin e parë, në tribunën e nderit, prania e presidentit të UEFA merret si e mirëqenë, Alexander Ceferin, i shoqëruar nga ikona e futbollit anglez, David Beckham, e pashmangshme në të gjitha ndeshjet e Tre Luanëve. Një ftesë e veçantë iu dha gjithashtu Christan Eriksen dhe ndihmës mjekëve që i shpëtuan jetën, gjatë arrestit kardiak të pësuar nga mesfushori danez i Interit në ndeshjen hapëse të Danimarkës kundër Islandës. Pjesa e showbizit është e plotë, duke filluar me Robbie Williams, Noel Gallagher dhe Adele. Midis fytyrave të njohura të TV britanik pritet – midis 60,000 në Wembley – gazetari Piers Morgan dhe komediani James Corden.

Më në fund, mungesa provokuese, e konfirmuar edhe për finalen, e deputetit konservator Lee Anderson, në polemikë të hapur me zgjedhjen e lojtarëve anglezë për t’u gjunjëzuar para ndeshjes. Bojkoti personal i Anderson, i cili, megjithatë, ka bërë të ditur se ai do të mbahet i azhurnuar për rezultatin e ndeshjes përmes telefonit të tij celular.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -