Manaj: Kam oferta nga klubet e Evropës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Sulmuesi i Trepçës ’89, Arb Manaj ka shkëlqyer këtë sezon në Superligën e Kosovës, duke qenë një ndër futbollistët kryesor të ish kampionit.

Manaj në një prononcim për Gazetën Objektiv ka pranuar së në drejtim të tij janë disa oferta, por që ende nuk ka vendosur se ku do ta vazhdojë karrierën e tij.

“Po, kam disa oferta por ende nuk kam vendosur për të ardhmen time. Për momentin jam i foksuar në ndeshjen e radhës ndaj Prishtinës që të sigurojmë mbijetesën edhe për një sezon, pasi ky klub e meriton”, deklaroi Manaj.

Në këtë sezon, futbollisti nga Klina me golat e tij ka qenë vendimtar në shumë ndeshje të 89shit.

“Jam i lumtur që me golat që kam shënuar, kam ndihmuar skuadrën. Normalisht që do të dëshiroja ta fitoja “Këpucën e Artë””, përfundoi ai.

Manaj sot feston ditëlindjen e tij të 22-të. Në këtë sezon ka realizuar 17 gola dhe vetëm dy gola ka më shumë në vendin e parë talenti i Ballkanit, Blend Baftiu.

Trepça ’89 ndeshjen e fundit të sezonit e zhvillon në “Riza Lushta” kundër Prishtinës. Ish kampioni i Kosovës renditet në pozitën e tetë me 41 pikë.

Ndeshjen e fundit, futbollistët e trajnerit Shpëtim Idrizi mposhtën ish kampionin, KF Feronikeli me rezultat 1:2.

Vlen të theksojmë, se KF Drita dje u shpallë kampion i Superligës pas barazimit të Gjilanit me Ballkanin me rezultat 2:2.

Superliga e Kosovës përfundon në fund javë dhe të gjitha ndeshjet do të zhvillohen të dielën me fillim të orës 17:00.  

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -