Manchester City ofron 89 milionë euro për mbrojtësin e Atleticos

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Manchester City ka bërë një ofertë zyrtare te Atletico Madrid për të rrëmbyer mbrojtësin Gimenez. Gazeta “AS” raporton se skuadra angleze ka ofruar 89 milionë euro për qendërmbrojtësin uruguaian.

Atletico Madrid gjithsesi nuk ka ndërmend që të pranojë këtë ofertë, pavarësisht se është një shifër e frikshme. Los Colchoneros janë gati që të heqin dorë prej futbollistit vetëm për klauzolën prej 120 milionë euro që ka në kontratë.

Drejtori Sportiv i “qytetarëve” Txiki Beguiristain ka takuar CEO-n e Atleticos, duke i bërë propozimin prej 89 milionë eurosh dhe 5 milionë euro të tjera në formë bonusesh. City kërkon që të formojë një skuadër të madhe për të synuar fitimin e Champions League, pasi në sezonet e fundit kanë shfaqur jo pak probleme në repartin difensiv.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -