Manchester United humbet 31 milionë euro për shkak të koronavirusit

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Pandemia e koronavirusit tashmë i ka kushtuar Manchester United 28 milionë paund (rreth 31 milionë euro), por ndikimi në buxhet do të jetë shumë më i madh. Vetë klubi i Premier League ngriti alarmin, duke paraqitur rezultatet e tremujorit të fundit deri më 31 mars, shkruan BBC Sport.

Drejtori financiar Cliff Baty u shpreh se duhen kthyer 20 milionë paund për të drejtat televizive. Përveç kësaj, United humbi tetë milion të tjerë në tre javët e fundit të marsit, ku u zhvilluan vetëm tre ndeshje. Gjithsej 11 ndeshje në Angli janë shtyrë për shkak të pandemisë.

United ende nuk ka përcaktuar se cila do të jetë kostoja përfundimtare e përgjithshme financiare për shkak të pandemisë, por Ed Ëoodëard, nënkryetari ekzekutiv, tha se ndikimi më i madh do të jetë i vlerësueshëm “në tremujorin aktual dhe ndoshta më tej”. Të ardhurat janë ulur 18.7% në 123.7 milionë paund. Borxhi u rrit nga 124.4 milionë paund në 429.1 milionë paund.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me...
- Marketing -

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Faqja zyrtare e La Ligës “promovon” Januzajn

Faqja zyrtare e La Ligës në Instagram ka publikuar një fotografi të futbollistit kosovar Adnan Januzajt i cili është pjesë e...

Manchester United i nxjerr në “pazar” tre futbollistë

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer është gati të shesë tre futbollist për të rritur financat e klubit.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -