Marrëveshja me Conte-n nuk u arrit, Tottenham dridh me trajnerin e ri nga Holanda

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Tottenhami kishte menduar t’i jepte drejtimin e skuadrës Antonio Conte-s, por një gjë e tillë nuk ndodhi pasi palët nuk arritën marrëveshjen midis tyre.

Kërkesat e shumta të trajnerit italian, bënë që klubi londinez të tërhiqej nga ai.

Kështu sipas raportimeve në Angli, thuhet se “Spurs” tashmë kanë hedhur sytë nga trajneri i Ajax, Erik Ten Hag.

Ky i fundit ka bërë një punë shumë të mirë te skuadra holandeze, të cilët i drejton nga viti 2017. 51-vjeçari rinovoi kontratën me Ajax në prill të këtij viti dhe për këtë arsye Tottenham duhet të paguajë për të marrë trajnerin holandez.

Gjatë kohës kur ka drejtuar Ten Hag ka arritur suksese të rëndësishme duke fituar dy herë titullin kampion dhe dy herë Kupën e Holandës, ndërkohë që në 2019-ën, i magjepsi të gjithë me Ajax në Champions League, ku mbërriti deri në gjysmëfinale, pasi eliminoi Real Madridin dhe Juventusin.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri.
- Marketing -

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...

BOMBË! Te Barça apo te Juventusi? Vendosët e ardhmja e Depay, nga sezoni i ardhshëm e vesh këtë fanellë

Memphis Depay do të jetë lojtar i Barcelonës. Sipas “Mundodeportivo”, Barcelona është afër ta kompletojë transferimin e Memphis Depay.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -