Maska e Diego Maradonës kundër koronavirusit ka shkuar viral në internet

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se përhapja e COVID-19 karakterizohet si pandemi, në gjithë vendet e botës filluan të aplikonin rregullat e vëna nga kjo organizatë.

Një nga rregullat që shumë studiues e krahasojnë dhe me vaksinën e koronavirusit është maska, e cila në shumë vende është e detyrueshme.

Dhe nisur nga kjo ajo është bërë si aksesor dhe në shumë raste ato kanë qenë shumë të veçanta siç është dhe rasti i ish-kampionit argjentinas Maradona.

Trajneri i Gimnasia është shfaqur në ndeshjen miqësore me San Lorenzo me një maskë transparente e cila ngjante më shumë si një kaskë.

Kjo paraqitje e tij tërhoqi vëmendjen e shumë media të cilët publikuan foto e mëposhtme.

Në fakt duke marrë parasysh dhe moshën e tij Maradona siç duket ka vendosur që të mbrohet në mënyrën më të mirë të mundshme.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Barcelona 1:3 Real Madrid, kështu u notuan lojtarët (FOTO)

Real Madrid kanë shënuar fitore me rezultatin 1:3 ndaj Barcelonës. ‘El Clascio’ i ka...
- Marketing -

​Koeman i nervozuar pas humbjes nga Reali, ja kujt ia drejton kritikat

Barcelona ka pësuar disfatë të hidhur në “El Clasico” kundër Real Madridit duke u mposhtur në “Camp Nou” me rezultat 1-3.

Poshtërsim dhe si lojë fëmijësh, Ajax i shënon 13 gola Venlo në kampionatin hollandez

Ajax ka fituar me rezultatin e thellë 0-13 ndaj Venlo në kampionatin hollandez. Një ndeshje totalisht e dominuar nga kampionët hollandez që...

FORMACIONET/ Manchester United dhe Chelsea ‘luftojnë’ për fitore

Sot (e shtunë) do zhvillohet sfida mes Manchester United-it dhe Chelsea-s, e vlefshme për xhiron e gjashtë të Premierë Ligë-s.

Barcelona është në kaos, Reali është mbreti i “El Clasicos” (VIDEO)

Real Madrid del triumfuese nga “El Clasico” e parë e këtij sezoni. Skuadra e Zidane fitoi 3-1 në “Camp Nou”-n e boshatisur...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -