Mbrojtësi i Tiranës firmos me klubin kroat

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Albi Doka zgjedh Kroacinë për të vazhduar karrierën. Edhe pse është munduar të mbajë gjithçka të fshehtë, pasi i mbeten ende edhe pak ditë kontratë me Tiranën, “Panorama Sport” ka mësuar nga burime të sigurta se ai është futbollisti më i ri i klubit kroat, HNK Gorica.

Prej ditësh mbrojtësi i djathtë ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me klubin që militon në Superligën e Kroacisë. Ai është ndjekur prej kohësh nga skautët e kësaj skuadre dhe pas bisedimeve të vazhdueshme është bindur për të firmosur. Klubi dhe lojtari nuk e kanë zyrtarizuar marrëveshjen për faktin se presin që të mbyllet njëherë kontrata me Tiranën. Megjithatë, është fakt tashmë se Doka do të largohet nga bardheblutë me parametra zero.

Drejtuesit kryeqytetas nuk arritën të bindnin Dokën për të rinovuar marrëveshjen dhe kësisoj nuk do të përfitojnë asgjë nga ky transferim i lojtarit në klubin kroat. 22-vjeçari ka qenë edhe në planet e Lokomotivës së Zagrebit, por drejtuesit e Goricës u treguan më konkretë, duke bindur lojtarin me ofertën që i bënë. Ende nuk dihet paga mujore që Doka do të marrë në skuadrën e re, por gjithsesi ai ka firmosur tashmë një kontratë 2-vjeçare me të drejtë rinovimi, e cila hyn në fuqi për sezonin 2020-2021.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

NBA me vendim, ja kur kthehet magjia e basketbollit amerikan

Plani për rinisjen e NBA është gati. Data e rrethuar me të kuqe në kalendarin e kampionatit...
- Marketing -

PSG i vendos çmim Neymarit, asnjë klub si afrohen shifrës për brazilianin

Barça ishte shumë e qartë në planet e saj, para krizës së koronavirus. Ajo do të bënte gjithçka për të firmosur me...

Super lajm për tifozët, Premier Leagu mundë ta shikoni pa abonim

“Amazon Prime” ua ka dhënë një lajm të mirë tifozëve të futbollit, se do t’i transmetojë pa pagesë shumë ndeshje të mbetura të këtij...

“Arben Bajrami” edhe më i fortë, me sponsor për sezonin e ri

Skuadra “Arben Bajrami” tani më që ka siguruar të jetë pjesë e ligës më të fortë të futsallit në Maqedoninë e Veriut,...

Punë e kryer, këtë fanellë do ta vesh Bannacer sezonin e ri

Ismael Bennacer me shumë gjasë do të qëndrojë në Milan të paktën edhe për një sezon. Kjo pasi Paris Saint-Germain ka...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -