Mbyllet faza në grupe, ja 32 skuadrat që do të vazhdojnë më tej

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Faza në grupe e Europa Leagues uli siparin mbrëmjen e sotme, ku surpriza më e madhe erdhi nga Gjermania me Basaksehir që triumfoi 1-2 ndaj Borussias së Mynchengladbach dhe la jashtë kompeticionit kryesuesit e Bundesligës.

Spanja dhe Anglia, Portugalia e Gjermania do të jenë më të përfaqësuarat në fazën e 1/16-ave, me nga 3 skuadra, ndërsa Seria A do të përfaqësohet vetëm me Romën dhe Interin.

Po me dy skuadra do tē përfaqësohen edhe ligat belge, zvicerane, holanddze e austriake, ndërsa në Europa League do të luajë edhe Ajax, gjysmëfinaliste e Champions League në edicionin e kaluar.

Ja skuadrat që do të vijojnë në fazën e 1/16-ave të Europa Leagues:

1. Sevilla
2. Apoel
3. Malmo
4. Copenhagen
5. Basel
6. Getafe
7. Lask Linz
8. Sporting Lisbona
9. Celtic
10. Cluj
11. Arsenal
12. Eintracht Frankfurt
13. Espanyol
14. Ludogorets
15. Gent
16. Wolfsbourg
17. Basaksehir
18. Roma
19. Braga
20. Wolves
21. Manchester United
22. Alkmaar
23. Porto
24. Rangers

Skuadrat e ardhura nga Champions League
25. Shakhtar Donetsk
26. Inter
27. Ajax
28. Bayer Leverkusen
29. Olympiacos
30. Club Brugge
31. Salzburg
32. Benfica

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Real Madridi në probleme të mëdha me transferimet e fundit

Sergio Ramos dhe Cristiano Ronaldo janë dy lojtarë që e kanë menaxhuar mjaftë mirë presionin e ndryshëm,...
- Marketing -

E FUNDIT: Ronaldo fiton çmimin tjetër prestigjioz

Në moshën 35 vjeçare, Cristiano Ronaldo nuk po mendon të pensionohet. Ai ka ende shumë për të dhënë si një nga...

Super Bayern, gati goditja e dyfishtë me kosto 80 milionë euro

Bayern Munich synon të blejë mesfushorët e Borussia Monchengladbach, Denis Zakaria dhe Florian Neuhaus, të dy në fushë në ndeshjen e Champions...

VIDEO/ Portieri më idiot ndodhet në Rusi, e lë portën hapur te penalltia me një shpikje nga video-lojërat

Një lëvizje tërësisht e pazakontë ka ardhur nga portieri Ivan Lomaev në Rusi. Teksa ishte duke u zhvilluar ndeshja mes Orenburgut...

Shkëndija fiton me goleadë dhe ruan kreun, Shkupi ngjitet i dyti!

Ndeshjet nga raundi i 14-të të kampionatit të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar. Shkendija me një lojë të...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -