Më i fortë Reali i Mourinhos apo Liverpooli i Kloppit? Përgjigjet Guardiola

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, insiston se Liverpool i sezonit 2019 dhe 2020, nën drejtimin e Jurgen Klopp, janë kundërshtarët më të fortë që ai është përballur si trajner.

Klopp është i vetmi trajner që ka më shumë fitore sesa humbje në përballjet me trajnerin katalan, me gjermanin numëron nëntë fitore nga 19 takime me Guardiolan, me këtë të fundit, që ka tetë fitore.

Një vit më parë, Manchester City arriti të fitonte garën e ashpër për titull në Premierligë, duke e lënë një pikë pak Liverpoolin, por këtë sezon, ‘të kuqtë’ kanë qenë në një tjetër nivel, duke e fituar titullin që mungonte prej 30 vitesh.

“Kundërshtarët më të forta që jam takuar në karrierën time janë Liverpool i sezonit të kaluar dhe ky i tanishmi”, ka deklaruar Guardiola.

“Unë gjithmonë kam thënë se Real Madrid janë skuadër e fortë në karrierën time, ata më ndihmuan mua të bëhem trajner më i mirë dhe ndeshje të forta dhe konkurrime me Jose Mourinho, Manuel Pellegrini dhe të gjithë trajnerët që ata kanë pasur”.

“Por nëse më pyetni se kush ka qenë kundërshtari më i fortë që jam përballur, ka qenë Liverpool. Në vitin e parë kur arrita në Angli, Liverpool ishin pak më të dobët sesa tani, dhe Real Madrid ishin më të fortë. Tani, ky Liverpool është më i vështiri që unë kam hasur gjatë karrierës time si trajner”.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -