Mësohet emri i arbitrit në derbin shqiptar të Maqedonisë së Veriut

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Federata e Futbollit e Maqedonisë së Veriut, ka caktuar gjyqtarët për ndeshjet e javës së 12-të në të cilin fokusi do të jetë në Tetovë ku luhet derbi i madh midis dy ekipeve shqiptare, e të cilat mbajnë dy pozitat e para, Shkëndija dhe Shkupi.

Ndeshja luhet në Stadiumin e Qytetit në Tetovë, ndërsa drejtësinë do ta ndajë Dimitar Meçkarovski. Do të jetë interesante edhe në Shkup ku luajnë Makedonija Gj.P dhe Rabotniçki, ndërsa për ndarjen e drejtësisë është zgjedhur Aleksandër Stavrev. Në Veles, kampioni aktual Vardari është mysafir i Borecit, në këtë ndeshje arbitër kryesor do të jetë Marjan Markoski, ndërsa Sileksi dhe Bellasica do të gjykohen nga Marjan Stojanovski nga Kërçova.

Në Manastir, arbitri kryesor i ndeshjes Pelisteri – Akademija Pandevi do të jetë Josip Barton, ndërsa dueli i fundit që është edhe ky një duel i dy ekipeve shqiptare, Struga – Renova do të ketë në qendër Igor Stojçevskin. Nga të gjitha ndeshjet, vetëm dueli Boreci – Vardari luhet të shtunën në ora 13:00, ndërsa ndeshjet e tjera janë të dielën.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Fitojnë Roma dhe Tottenhami (VIDEO)

Roma dhe Tottenhami kanë regjistruar fitore të rëndësishme, në kuadër të xhiros së katërt të grupeve në...
- Marketing -

E BUJSHME: Zbulohen fjalët që Vidal ia tha arbitrit

Gjyqtari anglez, Anthony Taylor, ka qenë i pamëshirshëm me futbollistin kilian të Interit, Arturo Vidal, të cilin e ka përjashtuar ...

Goli që sapo e ka shënuar Winks për Tottenhamin është absolutisht drithërues nga 45 metra (VIDEO)

Tottenhami ka shënuar edhe golin e tretë kundër Ludogoretsit, në ndeshjen e vlefshme për Europa League. Harry Winks ka...

Ademi nuk ndalet, asiston edhe në golin e fitores kundër Wolfsberger

Ademi fantastik sonte me Dinamo Zagrebin, dhuroi dy asistet të bukura Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Wolfsberger dhe Dinamo...

E FUNDIT: Mesfushori i Barcelonës rikthehet nga lëndimi

Sergio Busquets është rikthyer në stërvitje pas lëndimit që e la jashtë fushave të gjelbra për më shumë se një javë.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -