Milan thyhet pas 24 ndeshjeve, e mund Lille (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

AC Milan me në fund është mundur. Kjo ka ndodhur në Europa Ligë ku skuadra franceze e Lille e ka mposhtur në San Siro me rezultat 0-3 skuadrën italiane. Milan ishte pa humbje 24 ndeshjet e fundit dhe në këtë ndeshje ishte cilësuar si favorit por kaq e kishte ecuria pozitive e Piolit

Milan është thyer me në fund pas 24 ndeshjeve nga skuadra franceze Lille.

Asgjë nuk shkoi mirë sonte në këtë ndeshje për kuqezinjtë ku ishte Yaziqi ai që ishte kreator i fitores se Lille në Milano.

Goli i parë për Lille erdhi në minutën e 22-të ku u akordua penallti për Lille, shumë e dyshimtë. Penalltinë në gol e shndërroi Yaziqi.

Në pjesën e dytë Lille do të kishte disa kundërsulme të shpejta të cilat rezultuan me dy gola të tjerë.

Të dy këta gola do t’i realizonte Yaziqi, njërin në minutën e 55-të kurse tjetri në minutën e 58-të.

Milan u mundua që të bënte diçka në këtë ndeshje por kot pasi që skuadra franceze u mbrojt mirë dhe arriti t’i marrë me vete në shtëpi 3 pikë të cilat e dërgojnë atë në vendin e parë në Grupin H, duke lënë pas Milanin që është në pozitën e dytë me 6 pikë.

Në ndeshjen tjetër, Celtic është mposhtur në shtëpi nga Sparta Praga me rezultat 1-4. Sparta tani është në vendin e tretë me tri pikë kurse Celtic mbetet me një pikë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

- Marketing -

Ja kush është ekipi i vetëm që i ka fituar të gjitha ndeshjet e Champions League

Barcelona fitoi me lehtësi 3-0 në Hungari ndaj Ferencvarosit, në kuadër të xhiros së 5-të në Ligën e Kampionëve.

Giroud dhuron “show”, shënon katër gola në fitoren 4:0 të Chelsea ndaj Sevilla (VIDEO)

Oliver Giroud, Oliver Giroud, Oliver Giroud, Oliver Giroud. Ky do të ishte përshkrimi më i mirë që mund t’i...

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin (VIDEO)

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë prej 0-3 në udhëtim te Ferencvaros, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë...

‘Ndizet’ sfida Man United – PSG, shënohet goli i tretë dhe jepet karton i kuq (VIDEO)

Është shënuar goli i tretë në ndeshjen Manchester United - PSG.  Në minutën e 69-të, Marquinhos ka realizuar për...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -