Milani, Arsenali, Roma e Tottenhami fillojnë garën për titullin evropian

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Sot (e enjte) fillon edicioni i ri 2020/21 në garën e dytë ekipore evropiane të njohur si Liga e Evropës.

Sezoni i fundit në Ligën e Evropës ishte mjaft interesant, ndërsa në fund Sevilla u kurorëzua me trofe, pasi mposhti në finale Interin.

Megjithatë, edhe ky sezon pritet të jetë po aq interesant sa i kaluari, pasi shumë klube të mëdha evropiane bëjnë pjesë në këtë garë këtë edicion.

Milani, Arsenali, Roma, Napoli dhe Tottenhami janë klubet më të forta që fillojnë garën nga fillimi, ndërsa pas grupeve do t’ju bashkohen edhe disa klube nga Liga e Kampionëve.

Edhe në këtë edicion të gjitha ndeshjet do të zhvillohen të enjteve në dy orare: nga ora 18:55 dhe 21:00.

Nga ora 18:55, sot ndeshje do të zhvillojnë Napoli që pret AZ Alkmaarin, Roma që udhëton te Young Boys dhe Arsenali që luan në udhëtim te Rapid Vienna.

Tottenhami e pret LASK-un nga ora 21:00, ndërsa në këtë orar luhet edhe ndeshja më interesante e ditës në mes Celticut dhe Milanit.

Më poshtë keni të gjitha ndeshjet dhe orarin e tyre.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Real Madridi në probleme të mëdha me transferimet e fundit

Sergio Ramos dhe Cristiano Ronaldo janë dy lojtarë që e kanë menaxhuar mjaftë mirë presionin e ndryshëm,...
- Marketing -

E FUNDIT: Ronaldo fiton çmimin tjetër prestigjioz

Në moshën 35 vjeçare, Cristiano Ronaldo nuk po mendon të pensionohet. Ai ka ende shumë për të dhënë si një nga...

Super Bayern, gati goditja e dyfishtë me kosto 80 milionë euro

Bayern Munich synon të blejë mesfushorët e Borussia Monchengladbach, Denis Zakaria dhe Florian Neuhaus, të dy në fushë në ndeshjen e Champions...

VIDEO/ Portieri më idiot ndodhet në Rusi, e lë portën hapur te penalltia me një shpikje nga video-lojërat

Një lëvizje tërësisht e pazakontë ka ardhur nga portieri Ivan Lomaev në Rusi. Teksa ishte duke u zhvilluar ndeshja mes Orenburgut...

Shkëndija fiton me goleadë dhe ruan kreun, Shkupi ngjitet i dyti!

Ndeshjet nga raundi i 14-të të kampionatit të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar. Shkendija me një lojë të...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -