Milani e ka seriozisht, fiton me stil Celtic-un (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Milan ka arritur të fitojë me përmbysje 4-2 ndaj Celtic, duke siguruar kualifikimin në turin tjetër të Ligës së Europës.

Kuqezinjtë u gjendën në disavantazh të dy golave në vetëm 14 minuta të luajtura. Në minutën e 8’ ishte Tom Rogic ai i cili kaloi në avantazh skocezët pas një gafe në mbrojtje të skuadrës italiane. 6 minuta më vonë ekipi i Celti dyfishoi rezultatin me anë të Odsonne Edouar.

Mirëpo nuk zgjati shumë dhe reagimi i Milanit erdhi. Fillimisht ishte Hakan Calhanoglu që ngushtoi diferencat me një supergol nga goditja e dënimit në minutën e 24 –rt Ndërsa, 2 minuta më vonë Samu Castillejo barazoi shifrat me një gjuajtje nga brenda zonës.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa me të filluar e dyta, skuadra italiane arriti të përmbyste sfidën. Në minutën e 50’ ishte talenti, Jens Hauge i cili realizoi një gol të bukur. Norvegjez depërtoi i vetëm në zonën kundërshtare dhe me gjuajtjen e tij mposhti portierin e skuadrës vendase.

Fitoren për Milanin e vulosi zëvendësuesi i pjesës së dytë Brahim Diaz me golin e shënuar në minutën e 82′, gol të cilin e asistoi Hauge.

Me 3 pikët e marra ditën e sotme, skuadra e Piolit shkon në kuotën e 10 pikëve dhe renditet e dyta në grupin H, 1 pikë më pak se Lilla kryesuese, por të dyja skuadrat kanë siguruar matematikisht kalimin në fazën tjetër.

Ndërkohë Totenhami i Jose Mourinhos barazoi 3-3 ndaj LASK në Austri, në një ndeshje me të vërtetë spektakolare.

Braga mposhti AEK-un me rezultatin 4-2, ndërsa Leicester u shtang, duke u mposhtur me rezultatin 1-0 nga Zorja.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

E BUUUUJSHME! Në fund të karrierës Ronaldo dhe Messi sëbashku te kjo skuadër?

Shokë ekipi Lionel Messi-n dhe Cristiano Ronaldo-n. Nuk është fantazi, të paktën për David Beckham, i...
- Marketing -

Lajmi Bombë/ Në fund Bayerni i Mynihut do të rrëmbejë Haland

Lotar Mateus është i bindur se e ardhmja e Erling Halandit do të jetë te Bajerni i Mynihut. Sipas lojtarit rekordmen...

Ferati: I kënaqur me barazimin, luajtëm ndaj ekipit më të mirë në kampionat

Skuadra e Akademija Pandevit ka arritur sot që të merr një pikë në ndeshjen e e javës së 20-të. Të LPFM-s, duke...

Interi i pandalshëm, mposht Genoan – blindon kreun (VIDEO)

Inter ka vazhduar me rezultatet pozitive duke mposhtur Genoan. “Neurazzurët” fituan me rezultat bindës 3 – 0 dhe tani...

Chelsea – United, formacionet zyrtare

Sot (e diele), Chelsea është mysafir i Manchester Unitedit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 26-të në Premierligë. Dy...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -