Milani pranë marrëveshjes me sulmuesin e Real Madrid

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Milani me shumë gjasa do të humbasë shërbimet e Zlatan Ibrahimovic në fund të sezonit, me suedezin që nuk ka pranuar të rinovojë kontratën e tij. Edhe pse erdhi vetëm në janar, Ibra duket larg Milanos dhe drejtuesit e “Djallit” kanë nisur punën për të gjetur një zëvendësues.

Siç raporton FootballItalia, Milani ka nisur sot bisedimet me klubin e Real Madrid për të arritur një marrëveshje për sulmuesin serb, Luka Jovic. 22 vjeçari ka shumë probleme në Madrid, si brenda fushës, ashtu dhe jashtë saj dhe një transferim, do të ishte pozitiv për karrierën e tij.

Plani i Milanit është i qartë: Huazim për dy vite dhe opsion për ta blerë përfundimisht kartonin e sulmuesit. Përgjigjen finale pritet ta japë presidenti Perez, pasi për Zidane, Jovic duket i larguar…

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

NBA me vendim, ja kur kthehet magjia e basketbollit amerikan

Plani për rinisjen e NBA është gati. Data e rrethuar me të kuqe në kalendarin e kampionatit...
- Marketing -

PSG i vendos çmim Neymarit, asnjë klub si afrohen shifrës për brazilianin

Barça ishte shumë e qartë në planet e saj, para krizës së koronavirus. Ajo do të bënte gjithçka për të firmosur me...

Super lajm për tifozët, Premier Leagu mundë ta shikoni pa abonim

“Amazon Prime” ua ka dhënë një lajm të mirë tifozëve të futbollit, se do t’i transmetojë pa pagesë shumë ndeshje të mbetura të këtij...

“Arben Bajrami” edhe më i fortë, me sponsor për sezonin e ri

Skuadra “Arben Bajrami” tani më që ka siguruar të jetë pjesë e ligës më të fortë të futsallit në Maqedoninë e Veriut,...

Punë e kryer, këtë fanellë do ta vesh Bannacer sezonin e ri

Ismael Bennacer me shumë gjasë do të qëndrojë në Milan të paktën edhe për një sezon. Kjo pasi Paris Saint-Germain ka...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -