Milani pret Parmën, në kërkim të një vendi në Ligën e Evropës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Milani do t’i vazhdojë përpjekjet për ta siguruar një vend që dërgon në Ligën e Evropës sezonin e ardhshëm, kur e pret Parmën në San Siro. Kuqezinjtë janë nikoqir të Parmës në San Siro, në një ndeshje të javës së 33-të që nis në orën 19:30.Milani është në pozitën e shtatë në renditjen e Serie A, me katër pikë më pak se Roma (5) dhe dy më pak se  Napoli (6), dy pozita këto që dërgojnë në garën dytësore evropiane për klube.

Skuadra e Stefani Piolit është në një ecuri prej gjashtë ndeshjeve pa humbje, por lëshoi pikë në ndeshjen e fundit kur u ndal me një barazim 2:2 nga Napoli në një duel të drejtpërdrejt për Ligën e Evropës. Djelmoshat e Piolit kërkojnë që sonte ta rigjejnë rrugën e fitores ndaj një skuadre që i ka humbur katër nga pesë ndeshjet e fundit. Parma është në një ecuri tejet të dobët, por nuk i rrezikohet statusi në Serie A.

Formacionet zyrtare: Milan: G Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Biglia; Leao, Bonaventura, Calhanoglu; IbrahimovicParma: Sepe; Darmian, Iacoponi, Bruno Alves, Gagliolo; Grassi,  Brugman, Kurtic; Kulusevski, Cornelius, Gervinho

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -