MINO RAIOLA PLASON BOMBËN! Haaland dhe Mbappe bashk te gjiganti botëror

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Mino Raiola ka folur për të ardhmen e talentit të Dortmundit, Erling Haaland.

Gjatë një interviste për të përditshmen spanjolle “AS”, Raiola beson se Reali ka shanse për ta afruar Haalandin, ashtu si Barcelona e shumë klube tjera.

Atë nuk e shqetëson fakti se Reali e ka prioritet Mbappen, sipas të cilit, mund ta marrë edhe Haalandin – “ata mund të luajnë së bashku”.

A mund ta përballojë Real Madrid Haalandin?

“A mund ta përballojë nuk e di, sepse nuk i kam studiuar financat tuaja. Por besoj se po. Unë mendoj se të gjithë mund ta përballojnë atë. Por pyetja është tjetër: a mund të përballojë Madridi të mos blejë Haalandin? Dhe Barça?”.

Madridi duket se synon këtë verë Mbappen?

“Problemi me klubet e mëdha është ky. Mbappé ka një vit më shumë në kontratën e tij. PSG mund të bëjë dy gjëra. Ose çfarë bëri Borussia me Leëandoëskin vite më parë, duke mos e shitur atë dhe duke e lënë të lirë, për diçka që duhet të kesh shumë guxim, ose ata mund ta shesin atë tani. Varet nga klubi, futbollisti…”

Por e ardhmja e Haaland, nëse duhet të jetë në Real Madrid, varet pak nga Mbappe?

“E ardhmja e një futbollisti nuk varet kurrë nga një futbollist tjetër. Varet nga vetvetja. Duhet ta dini se në klubet e mëdha Messi dhe Neymar luajtën së bashku, ose Ronaldinho me të mëdhenjtë e tjerë. Po Haaland mund të luajë me dhe pa Mbappen. Futbollistët e mëdhenj mund të luajë gjithmonë së bashku”.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -