Mourinho e do me ngulm sulmuesin italian

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Harry Kane u pa i vetëm në repartin e avancuar dhe pa ndihmën e duhur për t’u bërë i rrezikshëm, ndërsa mediat angleze konfirmojnë se pas ndeshjes Jose Mourinho ka telefonuar drejtuesit për t’u kërkuar me ngulm edhe një tjetër sulmues.

Emri i preferuar nga trajneri portugez është sulmuesi italian i Torinos, Andrea Belotti, megjithatë negociatat me presidentin e klubit “granata” Urbano Cairo, nuk janë aspak të lehta.

Klubi londinez pritet që të paraqitet me një ofertë zyrtare për transferimin e sulmuesit 26-vjeçar në huazim për 5 milionë euro, me të drejtë blerjeje për 40 milionë euro verën e ardhshme.

Andrea Belotti luan prej 5 sezonesh te Torino dhe numëron 92 gola në 192 ndeshje, ndërsa aktualisht mban edhe shiritin e kapitenit, por synon largimin nga klubi ‘granata” pasi dëshiron të luajë në aktivitete të rëndësishme europiane.

Nga ana tjetër Mourinho po mendon ndryshime në formacionin e Tottenhamit, për të luajtur me skemën 4-3-1-2, me fantazistin anglez Delle Ali pas dyshes sulmuese Harry Kane – Andrea Belotti, për të bërë skuadrën më të rrezikshme në sulm.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -