Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Jose Mourinho do të nisë punën si trajner i Romës muajin e ardhshëm, aventurë që po e pret me padurim. Trajneri i ri i ekipit kryeqytetas po merret edhe me merkaton, duke tentuar të bindë lojtarë të ndryshëm t’i bashkohen te verdhekuqtë.

Granit Xhaka dhe portieri Rui Patricio do të jenë dy përforcimet e para të klubit kryeqytetas, ndërsa “Special One” po tenton goditjen e madhe. Mediat italiane shkruajnë se Mourinho synon të transferojë Sergio Ramos në Serie A.

Kapiteni nuk po rinovon me Real Madrid dhe më 30 qershor del lojtar i lirë. Shumë klube janë gati t’i plotësojnë çdo dëshirë, mes tyre edhe Roma. “Special One” e ka kontaktuar personalisht mbrojtësin andaluzian, duke e ftuar të zgjedhë Romën.

Mourinho ka punuar me 35-vjeçarin spanjoll gjatë tre viteve që drejtoi “Los Blancos” (2010-2013). Problem mbetet rroga e lartë e Sergio Ramos, por për një përforcim të tillë, aq më pak me parametra zero, ia vlen të sakrifikosh.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -