Mungojnë vetëm nënshkrimet, në fundjavë testet mjeksore dhe Donnarumma i përket kësaj skuadre

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Gianluigi Donnarumma pritet t’i nënshtrohet testeve mjekësore dhe të nënshkruajë për PSG gjatë fundjavës, duke lënë Milanin si një agjent i lirë.

Portieri doli përmes akademisë së të rinjve të Milanit dhe bëri debutimin e tij për ta në moshën 16 vjeçare.

Sidoqoftë, ai dështoi të binte dakord për një marrëveshje të re dhe kontrata e tij skadon më 30 qershor.

Sipas Sportitalia dhe Sky Sport Italia, agjenti i Donnarumma Mino Raiola tashmë ka rënë dakord për të gjitha kushtet personale me Paris Saint-Germain.

Ai pritet t’i nënshtrohet testeve mjeksore ndërsa është në detyrë me skuadrën ndërkombëtare, pasi ka luajtur në fitoren 3-0 të djeshme ndaj Turqisë, me testet e planifikuara të Shtunën ose të Dielën.

Juventus dhe Barcelona gjithashtu ishin të lidhur, por Donnarumma shumë afër nënshkrimit me PSG-në.

22-vjeçari luajti 251 ndeshje me Rossonerët dhe fitoi një Super Kupë të Italisë në 2016.

Ai ka 27 paraqitje me Italinë në emrin e tij, përfshirë ndeshjen debutuese të Azzurrit në Euro 2020 që pa skuadrën e Roberto Mancini të shkruaj një fitore 3-0 kundër Turqisë në Stadio Olimpico.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -