Napoli interesohet për shkëmbimin Milik-Bernardeschi

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Napoli thuhet se ka kërkuar Federico Bernardeschin në këmbim të objektivit të Juventusit, Arkadiusz Milik, por ish-anësori i Fiorentinës nuk duket i interesuar për këtë ide.

Sulmuesi polak, Milik duket gjithnjë e më afër bashkimit me Juventusin pas diskutimeve disamujore.

Sipas gazetarit të Sky Sport Italia, Luca Marchetti, Bianconerët kanë rënë dakord me kushtet personale me reprezentuesin e Polonisë.

Sidoqoftë, Zonja e Vjetër nuk ka arritur të gjejë zgjidhje me Napolin dhe raporti pretendon se Azzurrët po i kërkojnë Bernardeschin në një marrëveshje të mundshme shkëmbimi.

Problemi për presidentin e Napolit, Aurelio De Laurentiis, mund të ketë të bëjë me të drejtat e imazhit, pasi Marchetti zbulon se anësori italian së fundmi ka nënshkruar një kontratë me një agjenci.

Bernardeschi së fundmi ka fituar një vend në formacionin titullar të Maurizio Sarri në Allianz Stadium dhe raporti pretendon se ai nuk do të jetë i etur për të hequr dorë nga vendi i tij në Torino për një transferim në Napoli.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive,...
- Marketing -

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Lazio rrit ofertën dhe merr një ‘po’ nga Vedat Muriqi – detajet e transferimit

Vedat Muriqi mund të quhet një futbollist i Lazios, edhe pse mungon ende zyrtarizimi. Sulmuesi nga Kosova ishte cak...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -