Naumovski i Shkupit, drejt Dinamos së Bukureshtit!?

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Portieri i FC Shkupit, Kristijan Naumovski si duket përsëri do të mbrojë jashtë vendit, ndërsa destinacion i radhës do të jetë Rumania, saktësisht qyteti i Bukureshtit ku do të veshë fanellën e Dinamos.

Ky lajm vjen nga Rumania, ku thonë se portieri do të jetë përforcimi i parë në vitin e ri për Dinamon. Naumovski ishte në Dinamo nga 2010 deri në 2014 dhe përsëri në 2015, ai mund të shkojë përsëri në Bukurushet pas pesë vjetësh, falë Dario Bonettit, trajneri që solli Naumovskin për herë të parë në Dinamo.

Tani ai është këshilltar në ekip dhe këshillon që të sillet portieri i FC Shkupit. Dinamo do të heqë dorë nga portieri i parë për shkak të pagës së lartë prej 25 mijë eurosh në muaj, sepse nuk i ka përmbushur pritjet, ndërsa alternativë shihet te Naumovski. Nëse realizohet ky transferimim, Shkupi do të duhet të kërkojë një portier të ri për pjesën pranverore të sezonit të mbetur, pasi për momentin është vetëm Artan Iljazi, derisa Aleksovski vazhdon rikuperimin nga operimi.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

BOOOOOM BOOOM! Arrihet marrëveshja, Odegaard aty ku nuk e keni menduar, drejt gjigantit të Evropës

Klubi londinez, Arsenali ka arritur marrëveshje me Real Madridin për lojtarin norvegjez, Martin Odegaard.
- Marketing -

Sa erdhi është lamtumirë… E pranon Solskjaer “është i pakënaqur”, por nuk do të besoni se ku do të luan Van De Beek

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer ka pranuar se mesfushori Donny van de Beek nuk është i lumtur te Manchester Unitedi.

SUPER EUROGOL i Ajrullahut në miqësoren ndaj Aleksandria (VIDEO)

Skuadra e Makedonija Gjorçe Petrovit ka luajtur një ndeshje miqësore me skuadrwn nga Ukraina Aleksandria. Një gol i mrekullueshëm u shënua nga...

“Surpriza e madhe” e shiti verën e kaluar, Reali dëshiron me çdo kusht rikthimin e lojtarit

Reali dëshiron rikthimin e këtij lojtari. Ndoshta mbrojtësi Sergio Reguilon nuk do mbetet edhe për shumë kohë te klubi...

Pritet shkarkimi i Frank Lampard

Lajmet e fundit që vijnë në këtë mëngjes pretendojnë se trajneri i Chelsea Frank Lampard do të shkarkohet nga klubi sot, derisa...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -