NBA me vendim, ja kur kthehet magjia e basketbollit amerikan

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Plani për rinisjen e NBA është gati. Data e rrethuar me të kuqe në kalendarin e kampionatit amerikan të basketbollit është 31 qërshori. Në këtë ditë duhet të nisin sfidat, ndërsa sezoni i rregullt duhet të mbyllet më 12 tetor.

Sipas formatit të ri, në parket nuk do të zbresin të gjitha 30 skuadrat, por vetëm 22 prej tyre. Kështu, për pjesën e mbetur të sezonit të ndërprerë në mesin e muajit mars do të luajnë tetë skuadrat e para të secilës Konferencë dhe gjashtë skuadrat e tjera që kanë mundësi të arrijnë në zonën e play-off.

Ashtu siç ishte bërë e ditur më parë nga mediat amerikane, të gjitha ndeshjet do të zhvillohen në “World of Sports Complex” të Disney në Florida. Ky calendar parashikon një maratonë të vërtetë në NBA, që në çdo ditë do të luajë jo më pak se gjashtë sfida.

Pas mbylljes së sezonit të rregullt, formati i play-off dhe finaleve do të jetë ai tradiocional. Ky plan pritet të konfirmohet gjatë ditës së nesërme kur është në program asambleja e pronarëve të skuadrave të NBA.
(balkanweb)

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mustafi me postim për Ozilin: Nuk ishim atëherë kur kishe nevojë për ne, vëlla

Shkodran Mustafi është deklaruar rreth largimit të Mesut Ozilit në drejtim të Fenerbahces. Mesfushori...
- Marketing -

JO nuk është Salah, por Mane është ai i cili do të transferohet tek gjiganti Botëror? Ja ku

Legjenda e Liverpoolit, Jamie Carragher ka frikë se ish-ekipi i tij mund të humbasë yjet e tyre te Real Madrid.

Interi “e masakroi” Juventusin por çfarë tha Pirlo pas ndeshjes… Shikoni vetë

Pas humbjes kundër Interit, trajneri i Juventusit Andrea Pirlo foli për Sky Sport: “Qëndrimi ynë ishte i gabuar që nga llimi...

VIDEO/ E PABESUESHME! shikoni momentin para ndeshjes kur vidal puth emblemen e Juventusit

Tifozët e Interit janë të zemëruar me Arturo Vidal pasi mesfushori kilian duket se ka puthur simbolin e Juventusit përpara ...

Lukaku në radarin e klubit të madh të Premier Leagues

Skuadra e Manchester Cityt ka shprehur interesim për sulmuesin e Interit, Romelu Lukaku, ka raportuar “Telegraph” të hënën. Forma...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -