Në Europa League 11 shqiptarë, zbuloni rivalët e tyre

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Është hedhur edhe shorti i fazës së 32-tave të Europa Legaue. Shqiptarë me shumicë në këtë kompeticion, plot 11. Arsenali i Granit Xhakës dhe Shkodran Mustafit do të ketë një sfidë të vështirë me Benfican.

Ndeshje me ndjenja të përziera është rezervuar për Adnan Januzajn. Ylli i Real Sociedad do të përballet me ish-skuadrën e tij, Manchester United, me këtë të fundit, që vjen si favorite në këto ndeshje.

Superstari i Salzburg në fazën e gupeve të Champions, Mërgim Berisha, do provojë të marrë skuadrën e tij për dore në dy ndeshje të vështira ndaj Villareal. Marash Kumbulla, autor i një goli në fazën e grupeve dhe një nga më të mirët e Romës, do të ketë përballë portugezët e Bragës.

Young Boys i Taulant Seferit, që mundi Tiranën në “Play-Off”, do luajë ndaj gjigantëve të Bayer Leverkusën, teksa vështirë se sulmuesi i kombëtares sonë do të ketë minuta në dispozicion.

Eris Abedini, mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës dhe Granadas do të luajë ndaj Napolit të Elseid Hysajt dhe Amir Rrahmanit. Ndërkohë Lirim Kastrati dhe Arijan Ademi me Dinamo Zagreb do të përballet me rusët e Krasnodar.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

BOMBË! Sapo erdhi te Manchester United, Donny Van de Beek i befason të gjithë me skuadrën e re?

Donny Van de Beek u afrua me shumë bujë në afatin kalimtar të verës nga Manchester United.
- Marketing -

Pas largimit të Jovicit, Zidane merr vendimin e madh dhe të papritur…

Zinedine Zidane e ka bllokuar largimin e këtij lojtari. Martin Odegaard mund të jetë zgjidhja e gjashtë për mesfushën...

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus. Juventus do të...

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -