Nesër supersfida Real Madrid Liverpool, Zidane del dhe godet me këtë deklaratë para ndeshjes

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Zinedine Zidane foli për mediat përpara ndeshjes së parë të Real Madridit kundër Liverpoolit dhe ai shpjegoi se nuk mendon se finalja e vitit 2018 do të ketë shumë ndikim në atë që ndodh në këtë çerekfinale.

“E kaluara tashmë ka ndodhur. Ne po jetojmë në të tashmen. Mendoj se është e njëjta gjë për të dy ekipet. Ne duhet t’i qasemi asaj si një lojë tjetër. Ndeshja tjetër është gjithmonë një ndeshje shumë e rëndësishme, ashtu si ajo e fundit që kemi pasur në shtëpi me Eibarin. Ne po mendojmë vetëm për këtë ndeshje nesër. “, u shpreh fillimisht Zinedine Zidane.

Duke folur për skuadrën e Liverpoolit, Zidane u pyet se cilat mendon se janë pikat e forta të saj.

“Unë mendoj se ata kanë lojtarë që mund të mbulojnë ata që mungojnë. Kemi gjithashtu shumë lojtarë që mungojnë, por gjithashtu kanë forcë në thellësi. Me Liverpoolin është e njëjta gjë. Unë mendoj se ata janë një ekip i kompletuar. Disa mund të thonë se forca e tyre është tre sulmuesit e tyre sepse janë shumë të mirë, dhe kjo është e vërtetë, por është një ekip shumë solid në tërësi. Ne e dimë se sa të mirë janë sulmuesit e tyre dhe sa klinikë janë ata, prandaj duhet t’i shikojmë me vëmendje”

Zidane u pyet më pas për Jurgen Klopp dhe nëse ka ndonjë karakteristikë të gjermanit që ai aspiron të replikojë.

“Ai është një trajner i shkëlqyeshëm dhe një trajner me përvojë. Puna që ai ka bërë në të gjithë karrierën e tij ka qenë e mirë dhe tani me Liverpoolin po ashtu. Unë nuk kam nevojë ta kopjoj atë dhe ai nuk ka nevojë të më kopjojë mua, por unë i shikoj të gjithë trajnerët për të parë se çfarë bëjnë ata. Në veçanti, pashë shumë gjëra nga trajnerë të tjerë kur po bëja kursin tim të trainimit. ”, tha Zidane në fund.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -