Një fitore shumë e rëndësishme e Juventusit ndaj Napoli, Pirlo del me një deklaratë të papritur

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Juventusi mori një fitore shumë të rëndësishme ditën e sotme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Napolin. Pas ndeshjes, trajneri i bardhezinjve, Andrea Pirlo është shfaqur shumë i lumtur, teksa është shprehur se tani objektivi është të fitohen ndeshjet e mbetura në kampionat dhe Kupa e Italisë.

“Ne kemi lënë disa pikë rrugës, por sot kemi bërë mirë. Ne e kishim përgatitur në këtë formë ndeshjen. Bëmë mirë edhe me kundërsulme. Zërat për largim? Nuk më gjejnë të papërgatitur, e di cila është puna ime.

Unë e nisa punën time këtu në gusht dhe nisëm një mënyrë loje. E kemi bërë atë për një periudhë të caktuar, por nuk mund të vazhdonim më, kjo për shkak të mungesave.

Dibala? Kur ke një lojtar të tillë në dispozicion, mund të bësh më shumë. Ne nuk e kemi pasur gati për këtë sezon. Dibala është një vlerë e shtuar për çdo skuadër. Ka edhe një vit kontratë dhe shpresojmë at kemi këtu.

Sezoni personal? Disa gjëra i kam bërë gabim, pro do i bëja përsëri. Viti i parë asnjëherë nuk është i lehtë. Kampionati është shumë i komplikuar. Kam bërë gabime, por të gjithë gabojnë, mund të nxjerr mësime nga këto.

Objektivi? Synim tani kemi të fitojmë këto ndeshje të mbetura dhe të triumfojmë në finalen e Kupës së Italisë. Pendohem edhe për titullin kampion edhe për eliminimin nga Liga e Kampioneve,

Kur je pjesë e Juves, lufton për të gjithë trofetë. Ne kishim mundësinë për të ecur më tej në Champions, ishim shumë të zemëruar kur shikon im ditën e djeshme ndeshjet e Champions-it. Benevento na nxori nga gara për titull.”, tha Pirlo.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -