Nuk gabon Drita, thellon distancën me vendin e dytë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Drita e Gjilanit vijon të konfirmohet si pretendentja kryesore për të fituar titullin kampion në IPKO Superligën e Kosovës, teksa pasditen e sotme bëri detyrën në shtëpi përballë Ferizajt, duke fituar me rezultatin 2-0.

Miqtë, që kanë si objektiv mbijetesën, rezistuan mirë në pjesën e parë, duke arritur të mbajnë portën e paprekur, por sfida u zhbllokua që në fillim të 45-minutëshit të dytë, kur arbitri akordoi një 11-metërsh për vendasit.

Ekzekutimi ne penalltisë e mori përsipër sulmuesi kryesor i gjilanasve Kastriot Rexha, i cili gjuajti saktë dhe i dha avantazhin Dritës, ndërsa në minutën e 77’ ishte Astrit Fazlliu që vulosi suksesin, duke shënuar edhe golin e dytë.

Me këtë fitore Drita shkëputet në krye me 52 pikë, 5 më tepër se Prishtina e vendit të dytë, që do të luajë nesër në mbrëmje ndeshjen e saj dhe do të ketë mundësi të reduktojë sërish distancën.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës...
- Marketing -

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...

Super paraqitje e Dacit në fitoren e rëndësishme të Konyasporit (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Erdon Daci kishte sonte paraqitje të mrekullueshme në duelin e ekipit të tij Konyaspor ndaj Rizesportim, duel shumë me vlerë...

Asanit i mjaftuan pesë minuta për të shpëtuar AIK-un (VIDEO)

Futbollisti shkupjan i AIK-ut, Jasir Asani është treguar vendimtar për skuadrën e tij AiK, duke e ndihmuar skuadrën të mos pëspojë disfatë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -