Omar Imeri: Kush nuk dëshiron të lujë për Fenerin

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Omar Imeri ka të ngjarë që këtë verë të bëjë një transferim nga Shkëndija në Turqi, ndërsa ofertë konkrete ka nga klubet elitë atje.

Fenerbahçe është më i interesuari deri më tani, pasi ata kanë dërguar ofertë me vlerë 150,000 euro, por Shkëndija po kërkon të paktën 300,000 euro për lojtarin 21-vjeçar.

Për të gjitha këto, por edhe për faktin nëse dëshiron të luajë në Turqi, Omar Imeri ka dhënë deklaratë për portalin turk “Haberturk”.

“Është e vërtetë që kam ofertë nga Fenerbahçe, por duhet të them që kam oferta edhe nga klube tjera në Turqi. Shihni, kush nuk dëshiron të luajë për Fenerin, për një klub kaq të madh, por ne duhet të vendosim së bashku me menaxherin tim se cila është oferta më e mirë  për mua. Unë personalisht do të doja të vazhdoja karrierën time në Turqi, por do ta shohim “, ka thënë Omar Imeri.

Të përkujtomë se për momentin te Fenerbahçe po luan Vedat Muriqi, I cili është në shënjestër nga shumë klube të mëdha evropiane, ndërsa më parë në këtë klub transferim bëri edhe Elif Elmas, i cili më pas kaloi të Napoli në Serie A.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A.
- Marketing -

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...

Super paraqitje e Dacit në fitoren e rëndësishme të Konyasporit (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Erdon Daci kishte sonte paraqitje të mrekullueshme në duelin e ekipit të tij Konyaspor ndaj Rizesportim, duel shumë me vlerë...

Asanit i mjaftuan pesë minuta për të shpëtuar AIK-un (VIDEO)

Futbollisti shkupjan i AIK-ut, Jasir Asani është treguar vendimtar për skuadrën e tij AiK, duke e ndihmuar skuadrën të mos pëspojë disfatë...

Liverpooli u kthehet fitoreve, lehtë e kishte me Aston Villan (VIDEO)

Liverpooli është rikthyer me fitore në kamoionatin elitar anglez të futbollit, Premierligë. Kampioni i ri i Anglisë është përballur sot me Aston...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -