PAOK-u tronditi Benfikën, pa probleme Dinamo Kievi dhe Genti (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Kanë përfunduar tre takimet e vlefshme për kualifikueset e turit të tre-të të Ligës së Kampioneve. Dynamo Kievi e ka mposhtur 2-0 Az Alkmaarin, duke vazhduar kështu tutje. Golat u shënuan nga Rodrigues në minutën e 49-të dhe Shaparenko në të 86-tën, njofton Albsport.mk.

Rezultat befasues në Greqi, ku skuadra e PAOK-ut të Selanikut eleminoi Benfikën me rezultatin 2-1. Giannoluis dhe Zhivkoviç shënuan për vendasit, ndërkohë që golin ngushëllues pë Benfikën e shënoi Silva në të 90-tën.

Pa probleme kaloi turin edhe skuadra belge Gent, e cila dërgon në shtëpi Rapidin e Vjenës, duke e mundur me rezultatin e pastër 2-0. Kujtojmë që në këtë fazë luhen vetëm me një takim, dhe nuk ka ndeshje kthimi, njofton Albsport.mk .

Nesër në program janë këto duele:

17:00

Omonia (Qipro)  – Crvena Zvezda (Serbi)

19:00

Ferencvaros (Hungari) – Dinamo Zagreb (Kroaci)

M. Tel Aviv (Izrael) – Dynamo Brest (Bjellorusi)

Qarabag (Azerbajxhan) – Molde (Norvegji)

20:30

Midtjylland (Danimarkë) – Young Boys (Zvicër)

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -