Para super finalës së Ligës së kampionëve kundër Chelsea, Guardiola merr një lajm “FANTASTIK”

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Kevin De Bruyne është kthyer në stërvitje me Manchester City duke qetësuar dyshimet për mungesën eventuale në finale të Ligës së Kampionëve.

Mesfushori belg nuk ka luajtur në dy ndeshjet e fundit të kampionit të Ligës Premier për shkak të problemeve muskulore.

Ndërkohë, pati dyshime se ai mund të mungonte në finalen e 29 majit ndaj Chelseat që zhvillohet në Estadio do Dragao të Portos.

Megjithatë, De Bruyne është i gatshëm për sfidën e të martës kundër Brightonit që do t’i shërbejë Cityt si një tjetër sfidë përgatitore për finalen e madhe.

“Kevin është stërvitur në dy ditët e fundit dhe ndihet mirë. Kevin është i rëndësishëm si gjithë të tjerët. Kur jemi bashkë dhe mund ta shtyjmë njëri-tjetrin, atëherë do të jetë e mundur (ta fitojmë Ligën e Kampionëve)”, është shprehur trajneri Pep Guardiola.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Jose Mourinho do të nisë punën si trajner i Romës muajin e ardhshëm, aventurë që po...
- Marketing -

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri. Arsye sipas Uefa-së,...

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -