Para super ndeshjes me PSG, Hansi Flick del me deklaratën bombastike

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Bayern Munich përballet sonte në ora 21:00 me PSG-në në çerekfinalen e parë të Champions League mes tyre. Trajneri Hansi Flick nuk do të ketë në dispozicion sulmuesin Robert Leëandoëski, ndërkohë që së fundmi te kampionët në fuqi të këtij kompeticioni janë shtuar mungesat.

“Marco Roca është dëmtuar të dielën dhe do të mundojë në ndeshjen kundër PSG. Probleme ka shfaqur edhe Serge Gnabry, i cili ka dhimbje fyti. Edhe ai ka të ngjarë të mungojë nesër”, u shpreh Flick në konferencën për shtyp.

Më tej ai flet për skuadrën e tij dhe rivalët: “Jemi më kompakt kohët e fundit, po përpiqemi të mbyllim hapësirat. Duam ta bëjmë diçka të tillë edhe nesër. Me zotërimin e topin duam të jemi në pozicione të mira, në mënyrë që ta vendosim PSG nën presion.

PSG ka një mbrojtje të qëndrueshme, një portier të mirë dhe natyrisht shumë cilësi në sulm. Ne duhet të lëmë sa më pak hapësira dhe të jemi të kujdesshëm mes linjave. Këto janë detyrat që duhet t’i zbatojmë nesër”.

Në vend të Lewandowskit mund të luajë Choupo-Moting, i cili në verë kaloi nga PSG te Bayern Munich. Trajneri Hansi Flick e vlerësoi sulmuesin: “Choupo është një lojtar i rëndësishëm për ne. Ai i tregoi cilësitë e tij në Leipzig. Ai është gjithashtu i rëndësishëm në ekip, pasi është edhe një djalë i mirë. Ne jemi të lumtur që e kemi pjesë të ekipit tonë”.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -