Partizani fiton e merr kreun, barazim spektakolar mes Kukësit e Tiranës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Të paktën për 24 orë, Partizani është ekipi kryesues i Kategorisë Superiore. Të kuqtë shkëlqyen në “Air Albania” teksa përmbysën Kastriotin me fitoren 3-1 dhe tashmë presin të qetë ndeshjet e Teutës, Vllaznisë dhe Laçit.

Ishte Daci që fillimisht i futi frikën skuadrës së Dajës me një gol në minutën e 4’ për miqtë ndërsa Hakaj vuri barazpeshën në minutën e 31’ dhe për të ardhur te pjesa e dytë ku Partizani ishte dominues në çdo aspekt dhe shënoi edhe 2 herë me Junior në 75’ dhe Asanin në 85. Me këtë sukses, Partizani merr kryesimin me 50 pikë duke lënë pas Teutën me 49 dhe Vllazninë me 47 pikë.

Ndërkohë në “Elbasan Arena” Kukësi dhe Tirana dhanë spektakël me një barazim 2-2 që në fakt nuk i bën punë asnjë ekipi për objektivat e tyre. Ishte Kukësi që kaloi menjëherë në avantazh në 24’ me Eze teksa verilindorët paten disa raste të tjera të pastra por që në pjesën e dytë u përballën me një reagim të fortë të Tiranës që gjeti golin e barazimit me Seferin (goli i 4 sezonal për të) ndërsa në 84 përmbysën ndeshjen me Cale. Kur u duk se gjithçka mbaroi, vjen edhe perla e Ibraimit nga një goditje dënimi me të majtën që ngrin bardheblutë. Përfundon pa fitues ky duel që në fakt duhet të kishte një fitues për spektaklin që dhanë në fushë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -