Pas humbjes nga Khabib, Poirier rikthehet fuqishëm dhe fiton ndeshjen e vitit në UFC (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Një ndeshje fantastike është zhvilluar mbrëmë në Las Vegas në kuadër të UFC.

Dustin Poirier ishte përballë Dan Hooker, në një meç që zgjati shumë dhe në fund u vendos vetëm me vendim unanim të gjyqtarëve.

Ndeshja ishte shumë e luftuar nga të dy luftëtarët, teksa në fund Porier fiton me vendim unanim (48-47, 48-47, 48-46).

Si Poirier që fitoi takimin ashtu edhe Hooker pësuan lëndime të rënda, që në fund u desh të dërgohen në spital.

Ky meç sipas medieve amerikane ka qenë ndër më të mirët deri më tani në vitin 2020 në UFC.

“Kjo ishte një luftë e vërtetë dhe jemi të lumtur që e bëmë të dy sonte”, deklaroi Poirier.

“Ishte mbresëlënëse kjo ndeshje, por edhe më mbresëlënëse fitorja që e arrita”, tha Poirier.

Amerikani meçin e fundit e kishte zhvilluar ndaj Khabib Nurmagomedov dhe kishte pësuar humbje.

Por rikthimi i tij me fitore do të thotë shumë, pasi Porier tani synon që të ndeshet me Khabib për të provuar ta fitojë titullin e kampionit.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Unitedi dëshiron transferimin e Traores

Manchester Unitedi është duke synuar ta transferojë sulmuesin e Wolverhamptonit, Adama Traore, shkruan “Daily Star”.
- Marketing -

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për sezonin 2019/2020, ndërkohë që ruan...

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -