Pas takimit në Barcelonë për Haalandin, reagon ZYRTARISHT klubi i Borussia Dormundit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Erling Haaland duke se nuk do të qëndrojë shumë gjatë te Borussia Dortmund, pasi përfaqësuesit e tij vetëm kanë filluar takimet me klubet.

Lojtari mendon se ka ardhur koha për të bërë një hap në një ekip të madh, por kjo nuk varet vetëm nga ai.

Borussia Dortmund zotëron kartonin e lojtarit dhe nuk dëshiron ta shes norvegjezin.

Pas takimit midis Mino Raiolas, agjent i futbollistit, dhe babait të Haaland, Alf-Inge, me Joan Laportan dhe përfaqësuesit e tjerë të Barcelonës, ​​Dortmundi ka reaguar.

Michael Zorc, drejtori sportiv i klubit gjerman ka folur për “Sky Germany” doli me deklaratën zyrtare, duke thënë se agjenti Raiola i di qëllimet e klubit.

“Dje fola me Mino Raiolan dhe ia bëra shumë të qarta synimet tona”, deklaroi gjermani.

Me pak fjalë, klubi nuk do të lëshojë pe, por gjermanët janë të vetëdijshëm se në vitin 2022 futbollisti do të mund të largohet për 75 milionë euro.

Aktualisht çmimi i Haaland sillet rreth 180 milionë euro.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -