Penaltitë i japin titullin historik Villarealit (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Gerard Moreno shënoi penalltinë e parë për Villarreal, derisa nuk dështoi as Juan Mata nga Manchester United, njofton lajmi.net.

Më pas, Raba ishte i suksesshëm nga pika e bardhë, e të njëjtën gjë e bëri edhe A. Telles.

Edhe pse de Gea preku topin e goditur nga Paco Alcacer, në fund ai përfundoi në portë.

Specialisti i penalltive, Bruno Fernandez, nuk dështoi nga penalltia.

Në serinë e katërt, Alberto Moreno rezultoi i saktë njësoj sikurse edhe Marcus Rashford, i cili humbi një rast shumë të mirë në këtë ndeshje.

Përgjegjësinë për penalltinë e pestë në këtë finale për Villarreal e mori Dani Parejo, ku u tregua shumë i suksesshëm.

Në anën tjetër, për Man Utd shënoi edhe Edinson Cavani nga penalltia.

Seria e penalltive vazhdoi akoma, ku Moi Gomez konkretizoi penalltinë për klubin, sikurse bëri edhe Fred për Man Utd.

Saktësia e lojtarëve të “Nëndetësës së Verdhë”, vazhdoi pasi Raul Albiol shënoi nga 11 metërshi, e madje nuk gaboi as Daniel James për “Djajtë e Kuq”.

Edhe Francis Coquelin u tregua i saktë nga pika e bardhë, sikurse bëri edhe Luke Shaw.

Mario Gaspar nuk dështoi në penalltinë e 9-të, e as Taunzebe për Man Utd.

Në penalltinë e 10-të, Pau Torres la gjithça për portierin, siç bëri edhe Victor Lindelof.

Rulli nuk dështoi të shënonte, mirëpo de Gea po dhe kësisoj Villarreal fituan trofeun e parë të Ligës së Evropës në histori të klubit./Lajmi.net/

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri.
- Marketing -

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...

BOMBË! Te Barça apo te Juventusi? Vendosët e ardhmja e Depay, nga sezoni i ardhshëm e vesh këtë fanellë

Memphis Depay do të jetë lojtar i Barcelonës. Sipas “Mundodeportivo”, Barcelona është afër ta kompletojë transferimin e Memphis Depay.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -