“Përkuleni para dhe ngreni vithet prapa”, Duro tallet me fenë e trajnerit të portierëve, kapiteni nuk ia përton… (FOTO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Një ngjarje aspak e këndshme dhe skandaloze ka ndodhur ditën e sotme te skuadra e Feronikelit në Kosovë, e cila drejtohet nga trajneri shqiptar, Klodian Duro. Ka qenë pikërisht ky i fundit, i cili për shkak të fjalëve të thëna ka shfaqur pakënaqësi te kapiteni i skuadrës, Lapidar Lladrovci.

12

“Gazeta Olle” raporton se ky i fundit, gjatë momentit kur shkoi në stërvitje përshëndeti trajnerin e portierëve, Burm Sadiku me fjalën “selam alejkum”, pasi është praktikues i fesë islame. Në këtë moment, trajneri Duro me ironi është tallur me trajnerin e portierëve, duke i thënë: “Nuk mund ta kuptoj, ju kur të faleni, si ka mundësi që të përkuleni para dhe ngrini vithet prapa!”. I menjëhershëm ishte reagimi i Lladrovcit, i cili kërkoi respekt nga trajneri Duro për besimtarët myslimanë dhe për më tepër për kolegun e tij, Burim Sadiku.

Aty filloi edhe debati mes kapitenit dhe trajnerit, që solli momente tensioni dhe në të ardhmen mund të ketë masa nga klubi për ngjarjen e ndodhur.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -