Përsëri mundë të ndalet sporti në Maqedoninë e Veriut!?

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Ndërpritje e të gjitha ngjarjeve, përfshirë të gjitha sportet, është masa e propozuar e Komisionit për sëmundjet infektive që do t’i propozohet qeverisë të hënën, nëse vazhdon trendi aktual i rritjes së numrit të të infektuarve me Covid-19.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, informoi në konferencën e sotme për shtyp se do të duhet të aktivizohen masa të reja që do të mbulojnë disa segmente për transmetimin e virusit, sepse ka njerëz të infektuar që nuk dinë se ku janë infektuar.

“Ne presim që mbajtja e maskave në ambient të hapur të hyjë në fuqi. Këtë mëngjes kemi biseduar për masa shtesë. Të hënën ne do të propozojmë kufizim në kapacitetin e njerëzve në transportin publik, një ndalim të plotë për të gjitha aktivitetet. Kjo do të zvogëlojë numrin e njerëzve të infektuar me koronavirus,” tha Filipçe.

Këto masa janë përveç atyre që tashmë janë duke pritur për ndryshime ligjore, mbajtja e detyrueshme e maskave në të hapur, grupimi i ndaluar pas orës 22 dhe kufizimi i vizitave në shtëpi. Tani për tani, ngjarjet sportive vazhdojnë në Maqedoni pa praninë e publikut, por nëse vazhdon rritja e rasteve pozitive në sport, të cilat janë përhapur sidomos në hendboll dhe basketboll, është e qartë se do të ketë ndalim të ngjarjeve sportive.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -