Përsëri Prishtina e Ramadanit, fiton Dritën e Nuhiut

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Takimi ndërmjet Prishtinës dhe Dritës ka qenë kryesfida e javës së 21-të në futboll që u zhvillua të mërkurën në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Skuadra vendase e nisi më mirë sfidën duke arritur ta zhbllokojë takimin në minutën e 17-të të ndeshjes.

Pas një harkimi nga Endrit Krasniqi, ishte Leutrim Bekteshi, i cili realizoi me kokë për epërsinë e nikoqirëve dhe me epërsi minimale përfundoi pjesa e parë.

Në fraksionin e dytë ishin sërish vendasit ata që shënuan për golin e sigurisë, përkundër se mysafirët u përpoqën vazhdimisht që t’i barazonin shifrat.

Tun Bardhoku (87’) ishte futbollisti që e shënoi golin e dytë që e vulosi fitoren e bardhekaltërve në këtë takim.

Drita mbetet në vend të dytë me një pikë prapa liderit Ballkani, kurse Prishtina në vend të tretë ka katër pikë më pak se pozita e parë. /Telegrafi/

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -