Përsëri Suarezi i jep fitoren, Atletico Madridit (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Pas dy barazimesh radhazi pa gola, Atletico e Madridit u rikthye te suksesi në kampionat, teksa ia doli të triumfojë mes vuajtjesh, me shifrat 0-2 në transfertën e vështirë ndaj Celta Vigos.

“Los Colchoneros” zhbllokuan sfidën që në minutën e gjashtë të takimit, kur Luis Suarez dërgoi topin në rrjetë, pasi u shërbye saktë në qendër të zonës nga ana e mbrojtësit spanjoll Manuel Sanchez.

Sfida mbeti e mbërthyer për minuta të tëra në rezultatin 0-1, teksa Celta e shtoi ndjeshëm presionin dhe i shkoi disa herë pranë golit të barazimit, por në minutën e pestë shtesë, ishte Yanick Carrasco që shënoi golin e dytë për Atleticon.

Me këtë fitore, skuadra e drejtuar nga Diego Simeone shkon në kuotën e 8 pikëve, me dy fitore dhe dy barazime, teksa ka shënuar 8 gola dhe ka pësuar vetëm një.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -