Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të largohej falas nga ‘Camp Nou’.

Messi, 33 vjeç, është pjesë e Barcelonës që 19 vite, por asnjëherë më shumë se tani, nuk është diskutuar për largimin e tij.

Nëse ndodh një largim i mundshëm, janë pesë skuadra ku ai mund të vazhdojë karrierën.

Manchester City

Ju nuk mund të përmendni lojtarët më të mirë në botë pa përmendur gjigantët nga Etihad Stadium.

Manchester City kanë qenë prej kohësh të lidhur me Messin, megjithëse lojtari në të kaluarën nuk kishte shprehur interesim për largim nga Barcelona.

Inter

Skuadra nga Serie A ishte një emër surprizë kur në muajin prill u futen në garë për Lionel Messi.

Ish presidenti i Interit, Massimimo Moratti, është i bindur se Interi mund ta sjellë në ‘San Siro’ Lionel Messin.

PSG

Me Neymar dhe Kylian Mbappe që duken afër largimit nga PSG, gjigantët francez mund t’i lejojnë vetes të hidhen në sulm për Lionel Messin.

Newell’s Old Boys

Në mesin e shumë ofertave, Messi mund të zgjedh një përfundim tjetër të “përrallës” së tij, duke zgjedhur klubin e fëmijërisë.

Inter Miami

Pronari i klubit David Beckham, nuk ka fshehur asnjëherë dëshirën për të sjellë Messin në Florida.

/Lajmi.net/

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Conte me ngulm e dëshiron mesfushorin e Chelaseat

Dy vjet më parë ishte në çatinë e botës dhe kërkohej nga gjysma së Evropës. Sot, megjithatë,...
- Marketing -

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive, njofton Albsport.mk.

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -