Pikë e madhe për Renovën, barazim në derbin shqiptar, Shkëndija shkeli Rabotniçkin

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Është mbyllur java e 30-të e LPFM-s, duke dhuruar mjaft emocione në ndeshjet e fundit që po japin rezultate shumë interesante, sidomos për ekipet që po luftojnë për mbiejtesë.

Skuadra e Renovës ka marrë një pikë të madhe në fushë të Akademija Pandevit duke I shtuar vetes shanset që të largohet nga rënia direkte nga liga. Ishte goli i Remzifaik Selmanit në fillim të pjesë së dytë për barazim, që mbeti në fuqi deri në fund të ndeshjes. Renova të dielën do të luajë ndaj ekipit të fundit Bellasicës dhe në këtë rast fitorja është e patjetërsueshme.

Në derbin e dy ekipeve shqiptare në mes Strugës dhe Shkupit nuk pati fitues por as gola, dy ekipet luajtën me shumë rezerva për të mos humbur edhe pse në të dy anët kishte raste për të shënuar.

Shkëndija në stilin e kampionit, edhe pse e kishte siguruar titullin në javën e kaluar, sot luajti edhe më e motivuar kundër Rabotniçkit, duke shënuar plot pesë gola, ndërsa pranoi tre të tillë. Të parët në epërsië kaluan nikoqirët, ndërsa më pas Shkëndija barazoi me brazilianin Igo, e që Hebaj ti jep erpërsinë. Barazim kishte edhe një herë, që më pas Shkëndija të shënoj me Nafiun e Alimin, ndërsa golin e pestë e shënoi Ibraimi.

Rabotniçki – Shkëndija 3 – 5

Struga T&L – Shkupi 0 – 0

Akademija Pandev – Renova 1-1

Belasica – Sileks 1 – 3

Boreci – Vardari 2 – 0

Makedonija GjP – Pelisteri 3 – 0

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -