Po fundosen shpresat e Barcelonës për titull (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Barcelona dhe Atletico Madridi kanë barazuar në kryendeshjen e xhiros së 33-të të ligës spanjolle, shkruan “Zeri.info”.

Ndeshja në “Camp Nou” u mbyll me shifrat 2:2. Diego Costa u dha epërsinë vendasve në minutën e 11-të, derisa shënoi në portën e tij.

Ndërsa, Saul Niguez barazoi shifrat në 1:1 pas realizmit të saktë nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 19-të. Në minutën e 50-të u akordua një penallti tjetër, por kësaj radhe për katalunasit.

Lionel Messi ishte i saktë duke e kaluar ekipin e tij në epërsi 2:1. Ky ishte goli i 700-të në karrierë për Messin me Barcelonën dhe përfaqësuesen argjentinase.

Gjyqtari i ndeshjes, Alejandro Hernandez, akordoi edhe penalltinë e tretë në këtë ndeshje në minutën e 62-të dhe të dytën për madrilenët.

Niguez ishte sërish i saktë nga penalltia dhe barazoi rezultatin në 2:2. Pas këtij barazimi, Barcelona ka 61 pikë në pozitën e dytë, 1 më pak sesa Real Madridi, që do të luajë të enjten ndaj Getafes. Ndërkohë, Atletico madridi ka 59 pikë në vendin e tretë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mohamed Salah bën një tjetër gjest shembullor

Ndoshta shumë herë keni pyetur dikë pse Mohamed Salah është një nga futbollistët më të dashur...
- Marketing -

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të largohej falas nga ‘Camp Nou’.

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -