Portieri Jonuzi ndahet me Korbain, ofertat për te fillojnë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Një ndër portierët më me perspektivë në vendin tonë, Nuhi Jonuzi pas një aventurë të suksesshme me KF Korabin nga Dibra, nga sot është agjent i lirë dhe ekipet mundë të fillojnë që të bisedojnë për shërbimet e 19 vjeçarit nga Shkupi.

Pikërisht portieri shtatlartë (1.90), karrierën e tij e ka nisur në skuadrën e FC Shkupit, ku disa vite me radhë ishte si portier i dyti dhe ai ka punuar në kohën kur te Shkupi ishte legjenda e klubit, portieri Suat Zendeli, që tregon se ka mësuar shumë nga një prej portierëve më të mirë të vendit tonë.

Nuhi Jonuzi me ish-portierin dhe kapitenin e FC Shkupi Suat Zendeli

“Kemi mbyllur bashkëpunimin me Korabin, të cilët i falënderoj për bashkëpunimin që patëm gjatë kësaj kohe që kaluam së bashku, duke ju uruar suksese në rrugëtimin që kanë për sezonin e ri. Tani jam i lirë, është e vërtetë se kam oferta jo vetëm nga vendi, bile me disa ekipe jemi edhe në bisedime, por mendoj ti analizoj të gjitha mirë dhe të marr një vendim”, ka thënë për Albsport.mk Jonuzi.

Me Korabin Jonuzi kaloi një sezon të mrekullueshme, por që nuk arritën të gjejnë gjuhë të përbashkët për të vazhduar bashkëpunimin. Tani kur Jonuzi është i lirë, në adresë të tij kanë arritur shumë oferta, nga klube të ndryshme nga vendi ynë, por duke mos u interesuar për te edhe skuadra nga Shqipëria dhe Kosova.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -